A természetes növénytáplálás alapelve, hogy a vegyszerek és egyéb mesterséges anyagok helyett természetes forrásokból pótoljuk a talajból hiányzó tápanyagokat.
Ha ehhez a megfelelő termékeket szeretnénk használni, akkor a Szentiváni kertcentrum talajjavítói között érdemes körülnéznünk. Amennyiben még kezdők vagyunk és nincs tapasztalatunk a témában, akkor sem kell elkeserednünk.
A mai cikkünket azért készítettük, hogy eloszlassuk a kínzó bizonytalanságokat, választ adjunk a felmerülő kérdésekre és sok hasznos tudnivalót osszunk meg. Érdemes lesz tehát velünk tartani!
A szerves tápok szerepe kulcsfontosságú
Ahhoz, hogy a növényeink szépek, egészségesek és ellenállóak legyenek, nagyon fontos, hogy a talaj megfelelő tápanyag-ellátottsággal rendelkezzen. Vagyis, hogy tartalmazza azokat az értékes tápanyagokat, melyek nélkülözhetetlenek a növények fejlődéséhez.
Amennyiben tehát napirendre kerül a szakszerű növénytáplálás, akkor a munkát a trágyázással kell kezdeni, amire remek alternatívát jelentenek a megbízható gyártóktól származó szerves tápok alkalmazása.
Ezek a termékek nagymértékben javítják a talaj szerkezetét, illetve a műtrágyákkal ellentétben megakadályozzák a szikesedést is, vagyis a káros mennyiségű só felhalmozódását a talajban. Továbbá gátolják az olyan értékes anyagok kimosódását, mint amilyen például a foszfor, a nitrogén vagy egyéb hasznos mikroelemek.
A hatásukra a növényeink sokkal erősebbek, termékenyebbek lesznek, több virágot, szebb terméseket hoznak, és a betegségekkel szemben is sokkal ellenállóbbakká válnak.
A víz jelenléte is fontos
Ha növénytáplálásról van szó, akkor semmiképp sem feledkezhetünk meg a víz jelenlétének fontosságáról, hiszen nedvesség hatására tudnak aktiválódni a szerves tápanyagok.
Ez azért annyira lényeges, mert a növények az értékes tápanyagokat csak oldott formában, a gyökereiken keresztül képesek felvenni. Ha tehát nincs biztosítva a megfelelő mennyiségű víz, akkor hiába használjuk szorgalmasan a tápokat, az alkotóelemeknek rossz lesz a felszívódása, és így nem érjük el a kívánt hatást.
Mindenképp gondoskodjunk tehát a kellő gyakorisággal és alapossággal elvégzett öntözésről kerülve a túlöntözést! Annak is megvannak ugyanis a negatív hatásai, például a tápanyagvesztés és a talajerózió.
Hogyan szórjuk ki a tápokat?
A tápanyagok talajba juttatásával kapcsolatban nagy jelentősége van az időzítésnek, valamint a megfelelő technika alkalmazásának. A tápanyagokat ősszel vagy tavasszal érdemes kiszórni, hogy gond nélkül le tudjanak bomlani és így gyorsan elérhetővé váljanak a növények számára.
A művelet kézzel és géppel is elvégezhető, az utóbbi esetében egy granulátumszóró kocsival célszerű dolgozni.
Látható tehát, hogy a növénytáplálás valóban egy fontos feladat, amit el kell végeznünk annak érdekében, hogy a növényeink erősek és egészségesek legyenek. Ha a fent említettekre odafigyelünk, akkor garantáltan azt a végeredményt fogjuk elérni, mint amit elképzeltünk.
Szenvedélyünk a szabadidő – További friss híreket talál a Passzio.hu főoldalán! Kövesse a TechKalauz technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!