A rendezvényszervezés iránt sok fiatal érdeklődik, hiszen a munkakör nagyon változatos, a feladatok során emberekkel lehet ismerkedni, és bizony, ha valaki jó a szakmában, a siker is garantált.
Vizsgáljuk meg azonban, hogy egy rendezvényszervező mit csinál pontosan, milyen napi teendői vannak, és milyen képességek megléte szükséges egy ilyen állás betöltéséhez!
A legalapvetőbb készségek
A mai fiatalok többsége alapból rendelkezik azokkal a készségekkel, amelyek előrevihetik őket ebben a szakmában: nyelvtudás, digitális ismeretek, autóvezetési rutin. Ám vannak olyan soft skillek, amelyek nem mindenkinél adottak, de szükségesek lennének egy jó rendezvényszervezőnél.
Melyek ezek? Az egyik a rugalmasság. A sikeres szakemberek tudnak alkalmazkodni a körülményekhez, rendszeresen felülvizsgálják a már meghozott döntéseiket, és változtatnak, ha szükséges. Nem esnek kétségbe, ha valami nem úgy alakul, ahogy tervezték.
Fontos továbbá az empátia és a jó kommunikációs készség. Sajnos ezeket sem tanítják az iskolában, ezért a legtöbb esetben azok lesznek elismertek a szakmában, akik eleve rendelkeznek ezekkel a képességekkel. Jó hír azonban, hogy fejleszthető minden kompetencia, és érdemes is időt és energiát áldozni rá.
Az elméleti tudás is számít
Azt is tudnod kell, hogy a meglévő jó tulajdonságok még nem tesznek jó rendezvényszervezővé. Ezt a szakmát is bizony alázatosan el kell sajátítani, az elméleti tudást is meg kell szerezni.
Célszerű tapasztaltabb emberektől tanulni. A MOE Rendezvényakadémia folyamatosan indít online rendezvényszervező képzést, és itt minden fontos ismeretet elsajátíthatsz. Több modulból épül fel a tananyag, és mindenre részletesen kitérnek, amire szükség lehet a munka során.
Etikettet és dekorációkészítést ugyanúgy tanítanak, mint rendezvénytechnikai tudnivalókat vagy épp étkeztetéssel kapcsolatos szabályokat. Érdemes beiratkozni a kurzusra, mert gyakorlatot is szerezhetsz rövid idő alatt, hiszen a képzés indítói erre is adnak lehetőséget.
Hogyan szerezhetsz rendezvényszervezői állást?
Ha megvan az elméleti tudásod, és rendelkezel a kellő képességekkel, akkor pedig nincs más hátra, mint beadni a jelentkezésedet egy menő ügynökséghez. Az első rosta az önéletrajz lesz: már ez is legyen kreatív, figyelemfelkeltő, hiszen ebben a szakmában elengedhetetlen feltétel, hogy mindig mutass valami újat.
A felvétel során biztosan tesztelni fogják a rátermettségedet. Megkérdezhetik például, tudsz-e plakátot, szóróanyagot tervezni, írtál-e már árajánlatot, vagy hogyan oldod meg, ha valamelyik előadó lemondja a szereplést. Ezek ugyanis napi feladatok lesznek a munka során.
Jobb, ha ezekre felkészülsz egy kis gyakorlással. Akár már a tanfolyam végzése alatt is vállalhatsz önkénteskedést, jelentkezhetsz hosztesznek, segítőnek, adminisztrátornak egy-egy rendezvényszervező céghez.
Ha látják rajtad az elszántságot és az alázatot, biztosan kapsz esélyt kipróbálni magad élesben is.
Szenvedélyünk a szabadidő – További friss híreket talál a Passzio.hu főoldalán! Kövesse a TechKalauz technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!